Čista hudobija

Iz ujetništva: Ubili so mojo hčer in posilili mojo ženo

S.R./STA
14. 10. 2017, 12.35
Posodobljeno: 14. 10. 2017, 12.39
Deli članek:

Kanadčan Joshua Boyle je skupaj s ameriško soprogo Caitlan Coleman in njunimi tremi otroki po petletnem ujetništvu v Pakistanu v petek prispel v Toronto, je sporočila kanadska vlada. Vrnitev družine so posebej pozdravili na zunanjem ministrstvu in ji zagotovili nadaljnjo podporo.

Reuters
Joshua Boyle.

Po pristanku na letališču v Torontu je Boyle za medije spregovoril o "omejenosti in hudobi" talibanov, ki da so umorili njegovo hčer in posilili njegovo ženo. To je bilo njihovo maščevanje za to, da je vsakič znova zavrnil njihovo ponudbo, je dejal Boyle, a ni razkril, kakšna je bila ta ponudba.

Družina ima za seboj hudo preizkušnjo in Boyle upa, da bo za preživele otroke zdaj končno lahko ustvaril varen dom in da bodo ti lahko nadoknadili vsaj nekaj izgubljenega otroštva.

Reuters
Boyle se nato ni hotel vkrcati na ameriško letalo.

Strokovnjaki opažajo da se ozaveščenost o pomenu zavarovanj iz leta v leto povečuje

Zanimivosti

Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje

V ujetništvu

Leta 2012 sta se Boyle in Colemanova podala na pohod od Rusije preko srednjeazijskih držav do Afganistana. Pred Kabulom so ju zajeli talibani, ju odpeljali v Pakistan in v zameno za njuno življenje zahtevali, naj afganistanske oblasti prenehajo z usmrtitvami teroristov oziroma naj jih izpustijo.

Colemanova je potem v ujetništvu rodila kar tri otroke. Poleg dveh sinov, ki sta stara pet in dve leti, je letos povila še hčerko. Iz rok ugrabiteljev pa so mlado družino s pomočjo informacij ameriških obveščevalnih služb v sredo rešili pakistanski vojaki.

Boyle se nato ni hotel vkrcati na ameriško letalo, ki bi družino poneslo v ZDA, pač pa se je odločil za komercialno linijo iz Islamabada preko Londona v Kanado. Bal se je namreč, da bi ga utegnili Američani poslati v Guantanamo, ker je bil pred leti poročen s sestro enega od ujetnikov v tem zloglasnem oporišču.

Kanadski in ameriški uradniki so medijem zatrdili, da proti Boylu ni nobene obtožnice in da se nima česa bati. Da ni predmet kakršne koli preiskave, je v četrtek zatrdila tudi kanadska zunanja ministrica Chrystia Freeland.