"Nov Hitler mednarodne politike," je bil oster venezuelski predsednik Nicolas Maduro. "Trumpov ignorantski sovražni govor spada v srednji vek," pa je na Twitterju ocenil iranski zunanji minister Džavad Zarif.
Predsednik ZDA je v svojem prvem velikem govoru v ZN med drugim ostro obsodil režim v Severni Koreji in zagrozil, da bo Severno Korejo popolnoma uničil, če ne bo prenehala z jedrskimi in raketnimi grožnjami.
V skladu s pričakovanji je Trump kritiziral tudi jedrski sporazum svetovnih sil z Iranom, "skorumpirano diktaturo za lažno krinko demokracije", katere "glavni izvozni artikli so nasilje, prelivanje krvi in kaos". Jedrski sporazum z Iranom je označil kot "eno najslabših in najbolj enostranskih kupčij", ki so jih ZDA kadarkoli sklenile.
Napadel je tudi Madura in ga označil za "socialističnega diktatorja", ki da povzroča veliko trpljenje dobrim prebivalcem Venezuele.
Ruski zunanji minister Sergej Lavrov je na vprašanje novinarjev, kako ocenjuje Trumpov govor, sarkastično pripomnil, da so bile v njem tudi pozitivne reči - predvsem to da "ZDA ne bodo vsiljevale svojega načina življenja drugim". "To je zelo dobrodošla izjava, ki je od kakega ameriškega voditelja že dolgo nismo slišali," je dejal po srečanju z ameriškim zunanjim ministrom Rexom Tillersonom.
V dvorani generalne skupščine ZN med govorom ameriškega predsednika ni manjkalo zgroženih in osuplih obrazov. Med drugim je švedska zunanja ministrica Margot Wallstrom za BBC omenila, da je bil to "napačen govor, ob napačnem času, za napačno občinstvo".
V Pjongjangu se na grožnjo s popolnim uničenjem zaenkrat še niso odzvali.