Keleminec je na shodu dejal, da protestirajo "proti velikosrbski politiki SNV na Hrvaškem" in da jih bodo ustavili, tako kot so jih že leta 1991. Omenjeni tednik je zažgal, češ da so v njem pozivali k podtikanju požarov na Hrvaškem med turistično sezono.
Premierja Andreja Plenkovića je Keleminec pozval, naj ne prepove ustaškega pozdrava "Za dom spremni". Če bo ta domoljubni pozdrav prepovedal, bo v državi uvedel diktaturo, to pa bi bilo nevarno tako zanj kot za njegovo stranko HDZ, je dejal.
Plenkovića je še opozoril, naj se ne igra z ognjem in naj ne odstrani spominske plošče z omenjenim zloglasnim ustaškim pozdravom v Jasenovcu. Ploščo so na vrtcu v Jasenovcu postavile novembra lani hrvaške obrambne sile (Hos) v spomin na svoje pripadnike, ki so umrli med vojno na Hrvaškem.
Udeleženci shoda so nosili tudi zastave z grbom stranke, na kateri je zapisan tudi omenjeni ustaški pozdrav.
Policija je z okoli dvakrat več pripadniki, kot je bilo udeležencev, shod nadzirala in snemala.
Keleminec, ki v svojih javnih nastopih redno izraža privrženost ustaški Neodvisni državi Hrvaški (NDH), je bil sicer že večkrat kaznovan pri sodniku za prekrške zaradi podobnih zborovanj in izjav. Tovrstni incidenti pa med drugim sprožajo tudi kritike v sosednji Srbiji.
Hrvaški premier Plenković se je že odzval z besedami, da je šlo za nepomemben shod obrobne stranke, ki ima tovrstne javne dogodke že leta. "Za to se ne bi zmenil. Menim, da je policija sprejela ukrepe in to vprašanje ni relevantno," je dejal novinarjem ob obisku v Žepču v BiH.
Srbski zunanji minister Ivica Dačić je medtem napovedal, da bo Beograd zaradi incidenta Zagrebu posredoval protestno noto. "Protestirali smo tudi, ko so postavili spominsko ploščo in prav neverjetno je, da v Evropski uniji ta plošča še vedno stoji," je dejal Dačić.