"Stvarnosti moramo pogledati v oči. Ne smemo postati histerični. Dokler živi, moramo praznovati njegovo življenje, praznovali pa bomo tudi, ko ga več ne bo med nami," je dejal predstavnik južnoafriškega predsedniškega urada Mac Maharaj.
Maharaj je slabe novice o stanju Mandele povezal "z zelo pomembnim sporočilom nekdanjega predsednika za vse". "Gre za človečnost. Ne moremo misliti samo nase, temveč kako lahko izboljšamo življenje drugih," je dejal Maharaj.
Iz Južne Afrike danes tudi poročajo, da ljudje po cerkvah in drugod množično molijo za Mandelo.
Tokratne hospitalizacije prvič ne spremljajo pomirjujoče kratke novice o zdravstvenem stanju nekdanjega predsednika, namenjene južnoafriškemu prebivalstvu. Nazadnje so iz bolnišnice v soboto sporočili, da je Mandela v resnem, a stabilnem stanju.
Mandela je v bolnišnici že drugič v zadnjih dveh mesecih zaradi vnetja pljuč. Po navedbah zdravnikov so njegove težave s pljuči povezane z nezadostno zdravljeno tuberkulozo, za katero je zbolel v času, ko je bil 27 let zaprt zaradi svojega boja proti apartheidu.
Nelson Mandela umira
Južnoafriška vlada prebivalce pripravlja na smrt hudo bolnega nekdanjega predsednika Nelsona Mandele, ki je v bolnišnici zaradi težav s pljuči preživel že drugo noč. 94-letni Mandela je moral od decembra lani že štirikrat v bolnišnico.