»Imam se za človeka, ki ne obupa takoj, človeka, ki želi sodelovati. Kot mladega politika so me naučili, da je modrost političnih voditeljev, da okoli sebe zbirajo ljudi, ki imajo podobne vrednote in poglede. Da je za uspeh v politiki treba ljudi zbirati in jih ne odganjati od sebe. Treba jih je poslušati in voditi notranji dialog,« o Drakslerjevem odstopu poroča tednik Reporter.
Razlog so bila nesoglasja glede tega ali naj na volitvah nastopijo sami ali s Kanglerjevo Združeno desnico.
»Posebej še velja za ljudi, ki so vztrajali v SLS mnogo let prav zaradi notranje demokratičnosti in dialoga. Prebral sem še enkrat svoj govor na zadnjem kongresu, s kateri sem bil izvoljen za predsednika GO SLS, in ugotovil, da gre razvoj dogodkov v stranki v smer, ki je ne odobravam in je ne morem preprečiti.«
»Velikokrat sem v zadnjem obdobju premišljeval, kaj mi je storiti, da ne bom povzročal dodatnih pretresov v stranki. Podpredsednik Rozman je na zadnji seji IO dal jasno vedeti, da če se kdo ne strinja s sklepi organov ali ukrepi vodstva, se podredi ali odstopi. Zato nepreklicno odstopam kot predsednik Glavnega odbora SLS,« je zapisal Igor Draksler v izjavi, ki jo je poslal predsedniku Marku Zidanšku in direktorici Tadeji Romih.
Zavrnili skupni nastop z Združeno desnico
Na zadnji seji izvršnega odbora SLS so zavrnili pobudo župana Cerkelj, nekdanjega poslanca in dolgoletnega člana SLS Franca Čebulja o oblikovanju skupne liste SLS z Združeno desnico ter sprejeli sklep, da bo SLS nastopila na volitvah pod imenom SLS Slovenska ljudska stranka.
Hkrati se je SLS uspešno dogovorila z Zvezo za Primorsko za skupen nastop v drugi (primorski) volilni enoti. Po anketah ne bi parlamentarnega praga dosegli ne SLS ne Združena desnica, po zadnji anketi Mediane je slednja celo prehitela SLS. Čeprav je ta po anketah že bila na robu parlamenta, pa se je njen rejting poslabšal po oblikovanju Združene desnice pod vodstvom Franca Kanglerja in Aleša Primca.