Črna kronika

Kaj se dogaja s filmom Bilo je nekoč ... v Hollywoodu?

sta/ks
15. 11. 2019, 20.00
Deli članek:

Ameriški kinematografi so začeli prikazovati razširjeno različico zadnjega filma Quentina Tarantina Bilo je nekoč ... v Hollywoodu. Nova različica vsebuje štiri dodatne prizore in je daljša za deset minut. Posodobljeni film, ki traja skoraj tri ure, bodo predvajali v več kot tisoč kinematografih po Severni Ameriki. Projekcije so se začele v petek.

Profimedia
Scena iz težko pričakovanega filma Bilo je nekoč ... v Hollywoodu

»Gledalci so izkazali ogromno podporo temu filmu,« je po poročanju revije Rolling Stone dejal Adrian Smith, vodja domače distribucije pri družbi Sony. Pravi, da jih veseli, da bodo gledalcem ponudili še eno priložnost, da si film ogledajo tako, kot je bilo mišljeno – v kinodvoranah na velikem platnu ter z več prizori in zvoki iz 60. let, ki jih je Tarantino pripravil kot dodatno poslastico.

Festival de Cannes
V Bilo je nekoč … v Hollywoodu, najbolj pričakovanem filmu festivala, igrajo tudi Leonardo DiCaprio, Brad Pitt in Al Pacino.

V filmu Bilo je nekoč ... v Hollywoodu, ki je v ameriške kine prišel julija, je nastopila priznana igralska zasedba, del katere so Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Emile Hirsch, Margaret Qualley, Timothy Olyphant, Al Pacino in Bruce Dern.

Rotarijska ura na Ajdovščini praznuje 20. obletnico. Foto Rotary klub Ljubljana

Zanimivosti

Leta 2005 je Rotary klub Ljubljana svojemu mestu podaril ikonično uro

Nova različica filma je daljša, lahko pa bi bila še daljša, saj je portal IndieWire maja poročal, da je v osnovi film trajal štiri ure in 20 minut, kar pomeni, da obstaja še več kot ura neuporabljenih posnetkov. Prikazuje zgodbo o igralcu in njegovem dvojniku, ki se odpravita na pot, da bi našla svoje mesto v filmski industriji leta 1969, na vrhuncu hipijevskega Hollywooda.

228 milijonov izkupička 

Film je v blagajne po Severni Ameriki prinesel več kot 139 milijonov dolarjev, po svetu pa 228 milijonov dolarjev, s čimer je postal drugi najbolj dobičkonosen Tarantinov izdelek po filmu Django brez okovov iz leta 2012. Kljub komercialnemu uspehu pa se je srečal s kritiko zaradi upodobitve ikone borilnih veščin Brucea Leeja.

Profimedia
Quentin Tarantino

Kitajski cenzorji so odpovedali začetek predvajanja filma v državi, ki je bil napovedan za 25. oktober. Družba Sony Pictures uradnega pojasnila ni dala, neimenovani viri pa so za revijo The Hollywood Reporter povedali, da je odlog filma delno odgovornost Leejeve hčerke Shannon Lee, ki je pri nacionalni filmski upravi zahtevala spremembe glede očetove upodobitve. Tarantino, ki ima v pogodbi pravico do končne podobe, naj ne bi nameraval spreminjati filma.

Objavljeno v reviji Vklop/Stop spored št. 44, 30.10.2019

Zanimivosti

blazina
Sveža postelja

Za sladek spanec primerno vzdržujte odeje in vzglavnike

žafran v kulinariki
Rastline v kulinariki

Žafran je nekoč slovel kot zdravilo, danes kot začimba

rep08-2025_naslovka
Zanimivosti

Koga se boji Janez Janša: predsednik SDS na shod Ruparjevih upokojencev prišel v spremstvu telesnih stražarjev

Roškar, Glorija in Tijan
Posebna gosta

Na počitnicah pri Roškarju: Navihana osnovnošolca zabavala voditelja

opuncija
Indijska figa

Zdrav sadež, ki ima pomembno vlogo pri ohranjanju zdravja ožilja

Rakek_emb_skupina03
Zanimivosti

Prihodnost farmacevtske embalaže: Inovativni pristopi DS Smith Slovenija na sejmu Pharmapack 2025