S projektom Body positive vabita k sodelovanju vse tiste, ki mislijo, da so nepopolni, da odvržejo predsodke in se v spodnjem perilu postavijo pred fotografski objektiv.
Natašo Mernik zgodba o čezmerni telesni teži spremlja vse življenje. Že v osnovni šoli je bila deležna nesramnih opazk in bila zato nemalokrat tudi žalostna. A vse bolj ko je razmišljala, čedalje samozavestnejša je postajala. »Spoznala sem, da se mora imeti človek rad in da je lep takšen, kot je. Tudi jaz tu in tam zlezem na Šmarno goro, jem solato, včasih pa si privoščim poležavanje in tortico. Zelo pomembno pa je, da se v svoji koži dobro počutim,« pravi in pojasni, da je, potem ko je o tem spregovorila na Facebooku in Instagramu, po treh letih nastal blog. »Pika na i pa je bilo vabilo proizvajalca spodnjega perila, da se predstavim kot manekenka za močnejše postave.«
Kmalu se ji je pridružila tudi Katarina Mljač in svoj prvi skupni projekt sta poimenovali I am all (wo)men. Ko sta razpisali prvo fotografiranje (ne)popolnih v spodnjem perilu, sta bili zelo presenečeni, saj se je nanj prijavilo več kot sto kandidatk.
Nataša in Katarina sicer pravita, da imajo poleg odvečnih kilogramov ljudje še druge predsodke. »Tistim, ki shujšajo, ostane odvečna koža, po nosečnosti strije, tu so ženske, ki so bile operirane na dojkah, in še in še. Tisti, ki se odloči, da se bo razgalil do spodnjega perila, z javnostjo deli tudi svojo zgodbo, ki je povezana z (ne)pravilnostmi,« pravita Nataša in Katarina ter priznata, da so nekatere zelo pretresljive. »Človek težko verjame, koliko žalosti in gorja prinese neka nepopolnost. Pred fotografski objektiv se postavijo takšni, kot so, brez ličil in brez popravljanja fotografij. Nihče se namreč ne sme sramovati svojega telesa. Vsak je po svoje lep, če ne drugače, pa v srcu,« pravita.
Obe dekleti zelo cenita ljudi, ki so se odločili za ta korak, se po svoje izpostavili in javno zaupali tisto, kar so morda vrsto let skrivali v sebi. In kako pripraviti ljudi do tega, da se svoje postave ne sramujejo in se postavijo pred fotografski objektiv. »Večina je na prvih fotografiranjih še malo sramežljiva in nesproščena, a ekipa poskrbi za to, da se počutijo dobro in da so samozavestni,« sta zadovoljni Nataša in Katarina, ki nameravata svojo zgodbo nadgraditi tudi s konferencami Body positive. Prvo so že pripravili, na njej so bili navzoči strokovnjaki z različnih področij, ki so povezana s samopodobo in samozavestjo, udeleženke pa so seznanili z vrsto uporabnih nasvetov.