HOČE-SLIVNICA

Da so sploh lahko gasili, so v objekt stopili na silo

Gabrijel Toplak / Novice Svet24
16. 2. 2018, 20.45
Deli članek:

Za učinkovitejše gašenje so se gasilci razporedili v skupine

GB Maribor
Nad garažo so imeli urejen bivalni prostor .

V sredo okoli poldneva je več gasilskih vozil hitelo na Hočko Pohorje, saj se je iz stanovanjskega objekta vil gost dim. Kot je poročala Uprava RS za zaščito in reševanje, je ob 12.09 zagorel stanovanjski objekt velikosti 50 kvadratnih metrov. Požar, ki je objekt uničil, so pogasili gasilci Gasilske brigade Maribor ter prostovoljna gasilska društva Hoče, Hotinja vas in Bohova. Vzrok požara in višino materialne škode bodo ocenile pristojne službe.

PROSTOVOLJCI PREPREČILI ŠIRITEV OGNJA

Kot je povedal mariborski poklicni gasilec Sandi Šeligo, sicer vodja intervencije, se je z ognjenimi zublji spopadalo okoli 30 gasilcev. »Ob našem prihodu so bili na kraju požara že gasilci iz Hoč in Bohove, ki so izvedli aktivno obrambo objekta in s tem preprečili širitev ognja na sosednji objekt. Zagorelo je namreč v neposredni bližini, kjer so imeli garažo v pritličnem delu in urejeno mansardo, v kateri so tudi živeli. V času požara pa ni bilo nikogar v obeh objektih,« je razložil Šeligo.

GB Maribor
Notranja oprema v stanovanjskem delu je uničena.

OSTREŠJE NAJVERJETNEJE UNIČENO

Čeprav ni bilo nikogar, gasilci niso imeli časa čakati, zato so v goreči objekt vstopili na silo. »Čim prej je bilo treba izvesti tako imenovan notranji napad na mansardo in začeti gasiti. Ob našem prihodu je že gorelo približno 25 kvadratnih metrov ostrešja, zato smo organizirali še dve skupini za gašenje notranjosti in tri skupine, ki so gasile iz zunanje strani strešne napušče in frčade, saj je ogenj že prebil streho,« je pojasnil vodja intervencije.

Požar jim je uspelo pogasiti v treh urah, po grobi oceni so rešili okoli 400 kvadratnih metrov strehe. Vseeno pa naj bi temperatura in dim toliko poškodovala lesen del, da je celotna streha uničena. Šeligo še poudarja, da je bil požar precej zahteven, saj je šlo za leseno streho, obdano z mavčno ploščo. »Ognjeni zublji se zadržujejo med mavčno ploščo, izolacijo in zunanjim delom strehe, po navadi pa gori na notranji strani strehe,« je dejal Šeligo.