Casiraghi, ki mu tožilstvo očita kaznivo dejanje povzročitve splošne nevarnosti zaradi objestne vožnje in dve kaznivi dejanji preprečitve uradnega dejanja uradni osebi, je pred kratkim zahteval izločitev predsednika senata Martina Jančarja z razlogom, da sodnika človekove pravice ne skrbijo. Ta je na današnji glavni obravnavi odločil, da gre za neutemeljeno zahtevo, zato je zadevo zavrgel.
Zatem je tožilka prebrala obtožnico, v kateri pojasnjuje, da je 25. marca letos z odtujenim vozilom in brez vozniškega izpita divjal po ljubljanskih ulicah. Kljub opozorilom policistov, naj ustavi, se nanje ni odzval, dvakrat je prevozil križišče pri rdeči luči ter ogrožal voznike in pešce. Med drugim je tudi skoraj trčil v policijsko vozilo, ki ga je skušalo ustaviti, upiral pa se je tudi postopku policistov in jim grozil.
Obtoženi se v nadaljevanju ni želel zagovarjati. Dejal je, "da se ne more zagovarjati, ker je vklenjen". Poleg tega je napovedal, da ne bo dajal niti drugih izjav. Tako se je sojenje nadaljevalo z zaslišanjem številnih policistov, ki so bili tistega dne priča divji vožnji Casiraghija po ljubljanskih ulicah.
S tožilstvom se ni hotel pogajati
Na predobravnavnem naroku konec novembra 49-letnik ni sprejel ponudbe tožilstva, enotno kazen pet let in šest mesecev zapora.Obtožba ga bremeni nevarne vožnje, za kar mu grozi do tri leta zapora, in dveh kaznivih dejanj preprečitve uradnega dejanja, za kar mu grozi do pet let zapora.