Igralci, oblečeni v staroegipčanska oblačila so vodili sprevod na največjem kairskem trgu Tahrir, s katerim so 18 nekdanjih faraonov in štiri kraljice pospremili iz Egiptovskega muzeja v novo počivališče v Muzeju egipčanske civilizacije, kakšnih sedem kilometrov južneje, v starem delu Kaira.
Vsako mumijo so prepeljali v posebej zato izdelanem vozilu, v kapsuli s tekočim dušikom.
Parado so poimenovali "Faraonova zlata parada" in z njo so počastili spomin na nekdanje vladarje antičnega Egipta. Mumije so pretežno iz obdobja t.i. "Novega Egipta" oz. "Egipčanskega imperija". V Egiptu upajo, da bo novi muzej obudil zanimanje turistov za obisk te afriške države v času po pandemiji.
Egipčanska civilizacija je ena najstarejših in najmogočnejših v zgodovini človeštva, njeni začetki pa segajo kar 7.000 let v preteklost. Trajala je nepretrgoma vse do leta 30 n.š., ko je Egipt prešel v roke Rimskega cesarstva. Kot zanimivost - kako dolgo je to obdobje, pove podatek, da je zadnja vladarka Egipta, faraonka Kleopatra, časovno bližje našemu času kot času, v katerem so zgradili prve piramide, ki so eden najmogočnejših ostankov te starodavne kulture.