Nekdanji ameriški predsednik Barack Obama je pozdravil "zgodovinsko in odločilno" zmago svojega nekdanjega podpredsednika ter Američane pozval, naj presežejo delitve. Dodal je, da Bidna čakajo izzivi, s kakršnimi se ni soočal še noben predsednik pred začetkom mandata, od pandemije, neenakosti v gospodarstvu in pravosodju do podnebja. "Vem, da bo delo opravljal z mislijo na interese vseh Američanov, ne glede na to, ali so volili zanj ali ne," je dejal Obama.
Predsednica predstavniškega doma, demokratka Nancy Pelosi je zmago označila za zgodovinsko in za "nov dan upanja za Ameriko". "Američani so izvolili voditelja, ki bo od prvega dneva pripravljen za boj proti koronavirusu," je poudarila in dodala, da je Biden človek, ki združuje vrednote družine, vere in skupnosti, in bo neutrudno delal za narod.
Nekdanji ameriški predsednik Bill Clinton je tvitnil, da je v ZDA zmagala demokracija. Njegova soproga Hillary, ki jo je pred štirimi leti na volitvah porazil sedanji predsednik Donald Trump, pa je dejala, da Amerika odpira novo poglavje.
Bidnu je čestital tudi republikanski senator iz Utaha Mitt Romney in tako postal prvi senator Trumpove stranke, ki je priznal zmago demokratskega kandidata na volitvah. "Z ženo Ann čestitava izvoljenemu predsedniku Joeju Bidnu in podpredsednici Kamali Harris. Veva, da sta človeka dobre volje in občudovanja vrednega značaja," je tvitnil Romney, ki je leta 2012 na volitvah izgubil proti Obami.
Bidnu je čestital tudi Jeb Bush, brat nekdanjega predsednika Georgea Busha mlajšega in tudi sam nekdanji predsedniški kandidat. "Čestitke. Večino svojega odraslega življenja sem molil za našega predsednika. Tudi za vas in za vaš uspeh bom. Čas je, da se zacelijo globoke rane. Mnogi računajo na vas, da nas boste vodili," je zapisal.