Pogodbe so sklenili na mnogih področjih od prehrane do utekočinjenega zemeljskega plina. Holding kitajskih letalskih dobaviteljev je z Boeingom sklenil nov posel, potem ko je že septembra 2015 naročil enako število letal, ki bodo stala skupno 38 milijard dolarjev.
Ob začetku Trumpovega obiska so že v sredo za "ogrevanje pred četrtkovo slovesnostjo", kot se je izrazil podpredsednik kitajske vlade Wang Yang, podpisali 19 pogodb v skupni vrednosti devet milijard dolarjev.
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
Kitajska je tretja postaja Trumpove azijske turneje, med katero je že obiskal Japonsko in Južno Korejo, pot pa ga bo vodila še v Vietnam in na Filipine.
Na današnjem slavnostnem dogodku so sledili podpisi preostalih pogodb, ki jih je kitajski minister za trgovino Zhong Shan označil za "pravi čudež, ne le v zgodovini ameriško-kitajskih odnosov, temveč vsega sveta".
Nepoštena trgovina
Številni novi posli kljub temu niso prepričali Donalda Trumpa, da ne bi Kitajski še naprej očital nepoštene trgovine med državama. Trump je že pred odhodom na azijsko turnejo napovedal, da bo med tridnevnim obiskom na Kitajskem pritisnil na kitajskega predsednika Xi Jinpinga zaradi neravnovesja v trgovini. Presežek Kitajske v trgovini z ZDA je sicer oktobra po kitajskih podatkih nekoliko upadel na 26,6 milijarde dolarjev.
Tudi nekateri analitiki menijo, da milijardni paket poslov ne bo bistveno spremenil razmerja, dokler ne bodo odpravljene strukturne ovire, ki ameriškim podjetjem onemogočajo enakopravno poslovanje na Kitajskem.