Zadolženi prevoznik

"Bolni" piloti prizemljili Air Berlin

M.K./STA
12. 9. 2017, 12.04
Posodobljeno: 12. 9. 2017, 13.52
Deli članek:

Nemški letalski prevoznik Air Berlin je moral danes odpovedati 100 letov, potem ko je nenavadno veliko število pilotov prijavilo bolniško odsotnost.

Reuters
Fotografija je simbolična.

Prizadeti so domači in mednarodni leti, vključno s povezavo med Berlinom in Los Angelesom ter Dubajem. Nekaj letov je moral odpovedati tudi Eurowings, ki najema letala in kabinsko osebje Air Berlina.

Air Berlin je imel sicer za danes načrtovanih 750 letov, 100 jih ni izvedel. Bolniško odsotnost je namreč prijavilo okoli 200 od 1500 pilotov.

"Obžalujemo neprijetnost, s katero se soočajo naši potniki," so na spletni strani zapisali v omenjeni letalski družbi.

V družbi so opozorili, da je "danes dan, ko je ogrožen obstoj Air Berlina". Razlog za bolniške odsotnosti naj bi bil po poročanju časnika Bild prepir o njihovem možnem prehodu k potencialnemu novemu kupcu letalske družbe. A je sindikat pilotov Vereinigung Cockpit to zanikal in poudaril, da niso pozivali pilotov k omenjenemu koraku.

"Bolezni" pilotov so prizadele tudi Lufthansinega nizkocenovnika Eurowings, ki od Air Berlina najema tako letala kot pilote in ostalo kabinsko osebje. Tudi Eurowings je moral odpovedati nekaj letov.

Air Berlin se sicer sooča z zadolženostjo. Družba je sredi avgusta razglasila insolventnost, potem ko se je največji lastnik, Etihad Airways iz Združenih arabskih emiratov, odločil, da prekine s finančnimi injekcijami, s katerimi je pomagal Air Berlinu.

Air Berlin je v zadnjih dveh letih ustvaril do 1,2 milijarde evrov izgube. Država je letalskemu prevozniku na pomoč priskočila s posojilom v višini 150 milijonov evrov, kar bo družbi omogočilo, da leti še tri mesece. Air Berlin upa, da bo še ta mesec dobil novega lastnika - v petek se namreč izteče rok za oddajo ponudb za nakup.

Zanimivosti

neprepoznavni_1
Preprost program

Postanite neprepoznavni v samo nekaj tednih

možgani, glava
Psihološki pojav

Znanstveniki spreminjajo navade v možganih

gebhard rosmanith (1)
Intervju

Na koncu ljudje jedo tisto, kar je v interesu korporacij

zanositev
Zgodba Melite Slavič

Rodila pri 46 letih: ni besed, ki bi opisale, kaj sem čutila, ko sem ga prvič zagledala

hladilnik, prenajedanje, nočni prigrizek
Zdravi prigrizki

Ste tudi vi nenehno lačni in brskate po hladilniku?

viki-groselj
Intervju

Viki Grošelj se po petdesetih letih vrača pod veličastni Makalu