Več iz rubrike
Ostale Novice
Vsak Slovenec zavrže 78 kg hrane na leto
V Evropski uniji letno zavržemo 58 milijonov ton hrane, v Sloveniji lani skoraj 165.000 ton. Z bolj premišljenimi nakupi in porabo ne bi le pomagali ohranjati čisto okolje in dragocene vire, tudi lep kupček denarja bi prihranili.
S trajnostno embalažo proti prepolnim košem
S spremljanjem vsebine koša z embalažo lahko ugotovimo, da je prostora za izboljšave ter zmanjšanje negativnega vpliva na okolje še veliko.
Ne izgubite subvencije zaradi slabih fotografij
Pri pridobivanju subvencij Ekosklada je natančnost dokumentacije ključna. Del nje so tudi fotografije "prej in potem", saj dokazujejo stanje pred začetkom in po končanju del. Slabe fotografije so lahko razlog, da vam subvencijo zavrnejo.
Nič naj ne gre v nič
Od časa do časa si je treba vzeti trenutek za premislek o svojem načinu življenja.
Slovenija si uspešno utira pot v svetlo, brezogljično prihodnost
Novinarska konferenca Ministrstva za okolje, podnebje in energijo je potrdila uspešnost Slovenije v trajnostnem razvoju in napovedala obetavne nove projekte.
Katastrofa, ki jo opazujemo, kot bi se dogajala nekomu drugemu
Podnebje se pod vplivom uporabe fosilnih goriv spreminja hitreje kot kadar koli prej. Skrajni čas je, da to upočasnimo, kar lahko storimo le vsi skupaj.
Kaj vse se najde v rumenih zabojnikih
Vsi poznamo in dnevno uporabljamo rumene zabojnike za mešano komunalno odpadno embalažo - ne vemo pa točno, kaj se z njimi dogaja.
Proces sortiranja magnetnih kovin
Magnetne kovine, kot so pločevinke s hrano in drugi podobni predmeti, so pogost del mešane komunalne odpadne embalaže, ki jo zbiramo v gospodinjstvih.