© 2026 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.
Pred svetovnim prvenstvom
Čas branja 3 min.

Slovenski Čeh: Ne morem reči, da sem se dobro počutil, ker se nisem


Barbara Kavčič
12. 5. 2026, 13.12
Deli članek
Facebook
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

Čeh s slovenskim potnim listom Lukaš Horak bo na svetovnem prvenstvu skupine A v Švici prvi čuvaj slovenske mreže.

horak1.jpg
alesfevzer.com
Lukaš Horak

Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.

Google logo
Svet24 logo

Nastavi

Pretekli četrtek je bil za večino povsem navaden dan. Za večino 7. maj ni pomenil, ni prinesel nič posebnega. Nato pa je tu Lukaš Horak, ki ne spada v to večino. Vratar slovenske reprezentance je to leto prehodil trnovo pot in pretekli četrtek je bil zanj velik dan, dan, ko je dobil potrditev, da je z njim vse v najlepšem redu in da bo tudi letos v boju za obstanek med najboljšimi reprezentancami na svetu eden glavnih mož risov.

Preživel sem

Spomnimo, da je v četrtek slovenska članska reprezentanca odigrala predzadnjo tekmo v pripravah na svetovno prvenstvo elitne divizije, edino na domačih tleh. Na Bledu so risi gostili Madžare in prvič po dobrih treh mesecih si je tekmovalni dres lahko končno nadel tudi Čeh s slovenskim potnim listom Lukaš Horak, ki se je seveda zaradi tega znašel v središču pozornosti.

horak4.jpg
Profimedia
Lani je prvič igral za Slovenijo.

»Preživel sem,« se je zasmejal, ko smo ga vprašali, kako je bilo po več kot treh mesecih občutiti tekmovalni ritem.

Še bolj je bil zadovoljen, ker je Slovenija tekmeca premagala. »To je res dober občutek. Srečen sem, ker sem lahko spet na ledu, ker lahko spet igram na pravi tekmi. To sem neizmerno pogrešal. Vesel sem, da je prva tekma zdaj za mano in da bom šel lahko počivat,« nam je s širokim nasmeškom razložil 32-letni čuvaj mreže in se malo bolj kislo nasmehnil, ko smo se dotaknili njegovih občutkov na ledu. »Po tako dolgem premoru je vedno zelo težko odigrati prvo tekmo. Ne morem reči, da sem se res dobro počutil, ker se nisem. A skozi tekmo sem se počutil bolje in bolje,« je pojasnil.

Skočil na ta vlak

Čeprav je večino zadnjih treh mesecev miroval in tako pazil na svoj gleženj, pa je zatrdil, da pred prvo tekmo ni bil kaj posebno živčen. »Ne morem reči, da sem bil živčen. Bolje rečeno je, da se mi ni niti sanjalo, kaj po tako dolgem času brez tekme sploh lahko pričakujem. Še posebej zdaj, ko se sezona približuje koncu, ko so vsi na najvišji možni ravni … Potem pa sem tu jaz, ki je po treh mesecih skočil na ta vlak in upal na najboljše … A počutil sem se dobro, treningi so bili dobri, na teh sem hitro ujel prave občutke,« je razložil.

horak2.jpg
alesfevzer.com
Čeh je lansko pomlad dobil slovenski potni list.

Nisem se počutil ravno sveže

Malo so mu pri tem pomagali tudi njegovi soigralci. Na zelo razgibani tekmi z Madžari so namreč igrali v vseh situacijah, z igralcem in dvema več, pa tudi z igralcem in dvema manj. Glede tega se Lukaš ni prav nič pritoževal. »To je v bistvu super, še posebej v moji situaciji, ko se vrneš v igro. Je pa res, da se po igranju petih Madžarov proti trem Slovencem nisem počutil ravno sveže,« se je spet zasmejal in nato resneje dodal: »Vedno je tako, da se moraš prek prve tekme prebiti, ta je vedno najtežja, zdaj komaj čakam, da bodo sledile še ostale tekme.«

horak3.jpg
Simon Pelko
Slovenska hokejska reprezentanca se bo tudi v Švici borila za obstanek, hkrati pa upala še na kakšen večjih dosežek.

Največji test do zdaj

Z njegovim gležnjem, ki je marsikomu dalj časa povzročil rast sivih las, je vse v najlepšem redu. »Gleženj sem preizkusil že na številnih treningih, a šele zdaj je sledil še en preizkus, ta je bil največji do zdaj,« je dejal vratar, ki bo tudi naslednjo sezono branil za Olimpijo.

»Na dan opravim okoli dve do tri fizioterapije. V bistvu sploh nimam časa zase (smeh). Samo ležim na masažni mizi, drugi pa me poskušajo 'popraviti',« je v smehu nadaljeval Čeh, ki se v prav vsakem pogovoru, ki smo ga z njim opravili, pogosto šali.

horak5.jpg
Simon Pelko
Lukaš Horak se je zadnje tri mesece ukvarjal s poškodbo gležnja.

Pripravljen sem

A o tem, kar ga čaka od sobote dalje, se ni. Slovenija bo na večerni tekmi palice v soboto ob 20.20 prekrižala prav s Horakovimi rojaki, Čehi. Čeprav tej tekmi Lukaš ne pripisuje posebnega pomena, da bo o tej govoril, potem ko je bo konec, nam je rekel, nekaj pa je nedvomno resnično: prvi vratar slovenske reprezentance je nared za vse velikanske izzive. »Da, sem pripravljen, da bom branil na svetovnem prvenstvu. A pred nami je še kar nekaj treningov, ne glejmo predaleč v prihodnost,« je vseeno malo previdno še zaključil Lukaš Horak, ki bo gotovo branil slovensko mrežo na prvi tekmi Slovenije.

Svet24

Kjer je šport doma

Dnevni izbor najnovejših rezultatov, tekem in zgodb iz sveta športa, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.

Hvala za prijavo!

Na vaš e-naslov smo poslali sporočilo s potrditveno povezavo.

Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.


© 2026 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.