Nuša Derenda iskreno o svoji novi vlogi: Rada sem babica
Te dni je v Apačah v družini priljubljene pevke Nuše Derenda še posebno veselo. Razveselili so se namreč prve vnukinje.
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Lady za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Mlajšemu sinu Gašperju in ženi Tinki se je rodila deklica, Nuša pa ob novi življenjski vlogi ne skriva veselja. Posebno simboliko ima tudi datum rojstva deklice, saj je na svet prišla prav na obletnico poroke njenih starih staršev.
»Seveda smo bili novice, da v našo družino prihaja dojenček, zelo veseli. Punčka je sicer malo zamujala s prihodom na svet, potem pa se je rodila točno na 31. obletnico najine poroke. Družina mi pomeni ogromno, vedno je bila na prvem mestu in vedno bo zasenčila vse druge uspehe, ki sem jih kadar koli dosegla na glasbenem področju, čeprav sem nanje ponosna,« pove Nuša, ki nikoli ni skrivala, da si je vloge babice močno želela. »Moja nova vloga mi prinaša veliko veselja, hkrati pa tudi nove izzive in obveznosti. Vnukinja bo gotovo naša ljubljenka, še posebno zato, ker je prva. Naš dom je bil te dni hiša odprtih vrat, saj smo imeli ogromno obiskov. Z nami so nazdravili in vnukinji zaželeli, da bi zrasla v zdravo in veselo deklico.«
Novopečena babica in dedek sta vnukinjo že obiskala in jo tudi prvič vzela v naročje. »Bil je res edinstven občutek, čeprav je v tistem trenutku spala. Sicer sem jo že prvi dan slišala po telefonu, ko se je med klicem začela oglašati, z jokom seveda. Takoj sem presodila, da ima pravi glas, natanko takšnega, kot ga morajo imeti pevke,« se pošali Nuša. Ker ima sama dva sinova, je veselje ob prihodu deklice še toliko večje. »Najpomembnejše je seveda, da je otrok zdrav, ne glede na spol. Če pa sem iskrena, sem vesela, da je deklica. To prinese čisto nove dimenzije, čeprav se zavedam, da so deklice pogost bolj zahtevne kot fantje. Njim daš žogo ali kakšno drugo igračo in imaš mir, z deklicami, ki so bolj nežne, pa se moraš več ukvarjati.«
Ob tem prizna, da jo je vloga babice že popolnoma prevzela. »Ko sva bila s Frenkom v Parizu, si nisem mogla kaj, da ne kupila poletnega bodija za našo punco. Zdaj bom gotovo pogosto zahajala v otroške trgovine in v tem bom zelo uživala. Razmišljam tudi o tem, katere uspavanke še znam in katere bom morala znova povaditi ali se jih naučiti na novo.«
V družino Derenda je prihod dojenčice prinesel novo poglavje. »To je velika prelomnica. Novo življenje v družino gotovo prinese spremembe, a tiste najlepše in najbolj prijetne.« Nuša ob vsem veselju hudomušno prizna tudi eno skrb: »Zdaj, ko sem babica, bom morda izgubila kakšnega mlajšega oboževalca, ki bo rekel: 'Zdaj je pa res že stara.'« V smehu doda še šalo na račun moža Frenka: »Tudi zanj se je nekaj spremenilo, zdaj mora spati z babico.«