Hči proti materi: spor zaradi hiše
Bralka želi uveljaviti svojo pravico do hiše, a zaradi tega izgublja hčer. Kje potegniti mejo med zakonom in sočutjem?
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Jana za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Pismo bralke: Hočem le, kar mi pripada
"Pozdravljeni. Moja težava je ta, da me hči noče več pogledati, ker hočem uveljavljati svojo zakonito pravico. Namreč, v hiši, ki mi jo je pokojna mati zapustila v oporoki, sta živela moj brat in njegova žena. To je naša rojstna hiša. Jaz sem postala lastnica, brat pa je imel dosmrtno pravico bivanja. Sedaj je umrl. Vso pravico imam od svakinje zahtevati najemnino ali pa, da se odseli. Ko je to slišala moja hči, me je napadla, da sem pošast. Da ima svakinja minimalno pokojnino, je stara in bolna, nima kam. To so njene težave. Jaz sicer nimam denarnih težav in te hiše ne potrebujem, toda imam pravico zahtevati, kar mi pripada. Kako naj to dopovem hčerki, ki ima svojo teto zelo rada? Tudi preostala družina mi dopoveduje, naj jo pustim pri miru. Kaj naj naredim?"
Roža
Odgovore porotnikov si preberite v reviji Jana.
Digitalna naročnina
Začnite preizkusno naročnino za samo 0,99 evra!
Digitalna naročnina
Začnite preizkusno naročnino za samo 0,99 evra!
Prva stran dneva
Dnevni izbor najpomembnejših zgodb doma in po svetu, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.