Na Koroškem streljal na policiste in jih napadel: Eden huje poškodovan
V Starem trgu pri Slovenj Gradcu je v soboto zvečer prišlo do obsežnejše policijske intervencije, potem ko je oborožen moški napadel policiste.
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Kot so v soboto poročale Koroške novice, se je dogajanje začelo v večernih urah. Miren sobotni večer naj bi prekinili zvoki siren, prihod več policijskih vozil in povečana prisotnost policije na območju Starega trga pri Slovenj Gradcu.
Streljanje in molotovka
Po neuradnih informacijah naj bi moški streljal proti policistom, ob tem pa naj bi proti njim metal tudi molotovke. Policija je na kraj napotila več patrulj, dogajanje pa naj bi se končalo s prijetjem osumljenca.
Vse to je pozneje potrdila tudi policija. Kot so sporočili z mariborske policijske uprave, je v soboto okrog 20. ure 45-letni moški med obravnavo kaznivega dejanja v Starem trgu v Slovenj Gradcu napadel policiste.
Uporabil plašilno pištolo
Proti njim je najprej vrgel prižgano molotovko in nato tudi streljal proti njim. "V nadaljevanju je bilo ugotovljeno, da je uporabljal plašilno pištolo. Občan je nato enega od policistov fizično napadel in ga hudo poškodoval," so zapisali pri policiji.
Osumljenca so nato obvladali in ga pridržali. Zaradi sumov storitve kaznivih dejanj nasilja v družini, grožnje, napada na policista in hude telesne poškodbe ga bodo kazensko ovadili.
Prva stran dneva
Dnevni izbor najpomembnejših zgodb doma in po svetu, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.