Srbu zaradi majice 2000 evrov kazni in dve leti prepovedi vstopa na Hrvaško
32-letni državljan Srbije je v nedeljo zvečer na mejnem prehodu Nova Sela poskušal vstopiti na Hrvaško, a je imel oblečeno "napačno" majico ...
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Policisti so ob preverjanju dokumentov opazili, da ima 32-letnik, sicer sopotnik v osebnem avtomobilu, oblečeno majico z napisi in simboli, ki poveličujejo idejo Velike Srbije. Moškega so aretirali zaradi kršitve javnega reda in miru, majico z velikosrbskimi simboli pa zasegli.
Sodišče v Metkoviću ga je spoznalo za krivega in mu izreklo denarno kazen 2000 evrov. Poleg tega so mu za dve leti prepovedali vstop in bivanje na Hrvaškem. Po pravnomočnosti sodbe mu je bil zavrnjen vstop na Hrvaško, so še sporočili iz dubrovniško neretvanske policijske uprave.
Prva stran dneva
Dnevni izbor najpomembnejših zgodb doma in po svetu, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.