Športno Celje bo lovorike štirih klubov slavilo danes zvečer
Na odru bodo košarkarice, nogometašice, rokometaši in nogometaši
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Vodstvo Mestne občine Celje bo danes v bližini nogometnega stadiona in rokometne dvorane pripravilo sprejem za uspešne ekipe v tej sezoni. Predlani je celjski župan Matija Kovač pozdravil predstavnice Ženskega nogometnega kluba Celje in Ženskega košarkarskega kluba Cinkarna Celje ter predstavnike Nogometnega kluba Celje. Tokrat se jim bodo na odru pridružili še igralci Rokometnega kluba Celje Pivovarna Laško.
Prinesli bodo šest »svežih« pokalov. Košarkarice in nogometašice so tako državne kot tudi pokalne prvakinje, nogometaši so državni prvaki, rokometaši so slovenski pokalni prvaki in so še v igri za osvojitev državnega naslova. Košarkarice Cinkarne so pričakovano osvojile dvojno domačo krono. Mlada in po odhodu najboljše tujke oslabljena ekipa je prijetno presenetila na zaključnem turnirju lige Waba v Podgorici, kjer se je po zmagi nad gostiteljico Budućnostjo uvrstila v finale. V njem so jo le malenkosti ločile od zmagoslavja proti bolgarski Montani. Tudi nogometašice Celja napredujejo iz sezone v sezono in zdaj tvorijo polovico slovenske reprezentance v dvoranskem nogometu.
Lani poleti ni bilo veliko navijačev Celja Pivovarne Laško, ki bi stavili, da bo mlado celjsko rokometno moštvo okusilo slast osvojitve katerekoli od lovorik. A mu je uspelo. V Ljubljani je v polfinalu slovenskega pokala po pravcati drami ugnalo favorizirano ekipo Slovana, v finalu pa je bilo ob ekstazi Florijanov boljše še od trebanjskega Trima. Le malo mu je manjkalo do uvrstitve v finale evropskega pokala. V prvem krogu je bilo prosto. V drugem je izločilo belgijski Bocholt, v tretjem srbsko Vojvodino iz Novega Sada, v osmini finala turški Bešiktaš iz Istanbula, v četrtfinalu pa še romunski Buzau. Na povratni tekmi polfinala je klonilo šele po izvajanju sedemmetrovk in stežka prebolelo krivico v Ohridu.
Nogometaši Celja so tretji naslov državnih prvakov že pošteno proslavili po zmagi v Murski Soboti. Danes (17.30) bo na njihovem stadionu derbi, gostili bodo državne podprvake iz Kopra, po obračunu pa bodo končno prejeli pokal v svoje roke. Zmaga v Atenah, dve zmagi proti Driti, zmaga proti varšavski Legiji, zmaga v gosteh proti Shamrocku, jeseni zmaga proti Aeku doma, zmaga v Ostravi proti Baniku, zmaga s »petardo« v Luganu in pa na začetku sezone še v kvalifikacijah evropske lige zmaga v Azerbajdžanu proti Sabahu. To so bili viški sezone, za katere je v veliki meri zaslužen tudi trener Albert Riera. Njegov naslednik Vitor Campelos bo ekipo skušal popeljati vsaj v evropsko ligo.
Ne dvomimo, da bo na sporedu petje nove celjske navijaške himne (Ka jim delamo) v izvedbi Celjskih grofov in s pomočjo privržencev košarke, futsala, rokometa in nogometa v Mestni občini Celje. In seveda tudi ljubiteljev vseh ostalih športnih panog. Vsako leto župan Mestne občine Celje in predsednik Športne zveze Celje po koncu leta na prireditvi Športnik leta v Celju opravita prerez uspehov in dela. V mesecu maju, ki je mesec športa v Celju, pa bo po dveh letih znova priložnost za pozdravni govor Matije Kovača, ki se mu bo pridružil prvi mož športa v Celju Matej Polutnik. Za ogrevanje bo že od 20.00 skrbela skupina Kingston. Oder na Aveniji pod Golovcem čaka na celjske šampionke in šampione.
Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.