Predsednica Alenka Potočnik Anžič: »Želimo se vrniti v ligo prvakov.«
27. naslov državnih prvakov za rokometaše Celja Pivovarne Laško
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Dvorana Zlatorog je doživela morda najbolj iskreno veselje doslej celjskih rokometašev. Ti so po osvojitvi naslova pokalnega prvaka Slovenije nepričakovano postali še državni prvaki. To jim je uspelo po dveh zmagah v finalni seriji proti ljubljanskemu Slovanu. Varovanci trenerja Klemna Luzarja so težje delo imeli v polfinalu proti ekipi Slovenj Gradca.
Celjski rokometaši so na drugi finalni tekmi premagali Slovan z 41:39 (19:17). Pred 4.700 gledalci so v svojem labodjem spevu blesteli igralci, ki zapuščajo celjsko ekipo, Luka Perić in Oleksandr Onufrijenko s po osmimi goli, Andraž Makuc s sedmimi in Alex Bognar z dvema zadetkoma.
Izkazala sta je Mlakar in Anžič
Izkazal se je mladi vratar Matevž Mlakar. Na visoki ravni je bil seveda znova 18-letni Aljuš Anžič s sedmimi zadetki. Njegova mama, predsednica kluba Alenka Potočnik Anžič, je pred časom po poškodbi Maija Marguča dejala: »Vseeno bomo prvaki ...«
V nedeljo zvečer je dodala: »Ni veliko sredin v regiji, ki se lahko pohvalijo s takšnim vzdušjem, ki vlada v naši dvorani. Zato sem prepričana, da si Celje zasluži ligo prvakov. To so naše želje, cilji, morda bolje rečeno sanje. Ekipa si to zasluži. Upam, da bomo v vodstvu kluba to uspeli zagotoviti.«
Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.