Pomurski zdravstveni dom bogatejši za nov diagnostični laboratorij
Celoten prizidek z novima ambulantama naj bi bil končan jeseni.
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
V Gornji Radgoni se je končala ureditev novega diagnostičnega laboratorija v zdravstvenem domu (ZD). Odslej ima laboratorij dve mesti za odvzem krvi ter dve ločeni čakalnici, pri čemer bo ena namenjena zdravim osebam, druga pa kužnim bolnikom.
Nov laboratorij je pomembna pridobitev za izboljšanje zdravstvene oskrbe, kakovosti storitev ter dostopnosti diagnostičnih preiskav za okoliške prebivalce, slovesno ga bodo odprli v petek.
Laboratorij je v prizidku obstoječega objekta, ki pa še ni v celoti končan. Kot nam je povedala v. d. direktorja Marija Zrim, bo gradnja prizidka končana predvidoma jeseni. S to investicijo bo zdravstveni dom pridobil prostore za eno ambulanto družinske medicine in referenčno ambulanto v pritličju, v prvem nadstropju pa prostore za upravo zavoda – pisarno za strokovnega direktorja in še dva prostora. Želijo si, da bi nove prostore v celoti lahko začeli uporabljati že v tem letu.
Ob laboratoriju so končali tudi obnovo vhoda v zdravstveni dom in uredili nadstrešnico ter obnovo zobnega sektorja za odrasle v prvem nadstropju. Končna vrednost investicije še ni znana, je bilo pa v letih 2024 in 2025 skupno načrtovanih dobrih 630 tisoč evrov, pri čemer so sredstva zagotovili pristojno ministrstvo, občine soustanoviteljice zavoda in sam zavod. V okviru investicije bo urejena tudi okolica zdravstvenega doma.
Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.