Sami sebi močno otežili delo ...
Polne tribune v ormoški Mestni grabi so v prvi tekmi kvalifikacij za 3. ligo vzhod napovedovale praznik nogometa.
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Ormož – Šampion 2:2 (2:0)
STRELCI: 1:0 Jaušovec (5.), 2:0 Kumrič (25.), 2:1 Završnik (57.), 2:2 Kužner (66.)
ORMOŽ: D. Prapotnik, Kociper (od 87. Vočanec), F. Janežič, Mihalić, T. Prapotnik, Kumrič (od 66. A. Janežič), Žerjav, Jaušovec (od 66. Trstenjak), Namestnik (od 83. Kosec), Kirič, Jakl. Trener: Sašo Kupčič
RDEČI KARTON: Filip Janežič (58., Ormož)
Ormožani so tretji poskus (v preteklih dveh letih jim proti Staršam in Račami ni uspelo) naskoka na 3. ligo začeli izjemno in že v 5. minuti so povedli: Luka Kirič je odlično podal v prazen prostor, Patrik Jaušovec pa je žogo uspel spraviti čez golovo črto - 1:0.
Domači varovanci trenerja Saše Kupčiča so zadržali pobudo, v treh primerih so zapretili preko Klemna Jakla. Gostje so prvi strel na gol usmerili v 20. minuti, domači vratar je bil zanesljiv. V 30. minuti so imeli modri izjemno priložnost za povišanje vodstva: po nesporazumu v obrambi Šampiona je Jakl stekel sam proti golu, njegov strel pa na žalost domačih navijačev ni zadel cilja ...
V 34. minuti je lepo preigraval Kirič, tudi njegov poskus pa ni prinesel spremembe rezultata. V naslednjem poskusu je kapetan Teo Prapotnik zadel igralca na golovi črti, popoln pritisk pa so Ormožani kronali v 36. minuti, ko je bil po drugem zaporednem kotu v gneči najbolj priseben Luka Kumrić in je žogo poslal v mrežo - 2:0.
Gostujoči trener Igor Fenko je bil zelo nezadovoljen s predstavo svojih varovancev, že v 39. minuti je opravil prvo menjavo. Z izidom 2:0 so bili po prvem polčasu veliko bolj zadovoljni v taboru Šampiona ...
Tekma je s sabo prinašala velik vložek, posledično je bilo prisotne tudi precej nervoze - do odmora je sodnik Miha Kamplet pokazal štiri rumene kartone.
V drugem polčasu je na začetku dvakrat zapretili Kirič (46. in 51. minuti), nato pa so svojo minuto dočakali tudi Celjani. V 58. minuti so izpeljali šolsko akcijo, ki jo je za znižanje izkoristil Tilen Završnik - 2:1.
Že v naslednji akciji pa nov šok za domačine, saj je Filip Janežič kot zadnji igralec obrambe s prekrškom zaustavil igralca Šampiona in upravičeno prejel rdeči karton ... V eni sami minuti popoln zasuk dogajanja na igrišču, s tribune so se slišali globoki vzdihi ...
Celjani so v nadaljevanju povsem zagospodarili na zelenici in že v 65. minuti unovčili pobudo in izenačili; z lepim in tudi nekoliko srečnim strelom iz strani je v sam zgornji del gola zadel Rok Kužner - 2:2.
Domači trener je v naslednji minuti opravil dve menjavi, Jaušovca in Kumbiča sta zamenjala Aljaž Janežič in Jan Trstenjak. V zadnjem delu tekme je domačine z izjemnimi obrambami reševal vratar Denis Prapotnik, gostje so ob močno načetih domačinih zamudili vsaj štiri ali pet izjemnih priložnosti za zmago.
Remi Ormoža je z ormoškega vidika manj od pričakovanj pred tekmo, glede na dogajanje na tekmi in prikazano pa je celo ugoden in ponuja realno možnost za napredovanje.
Povratna tekma bo v soboto na stadionu Olimp v Celju.
Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.