Dekleta KK Perutnina Ptuj spet v ospredju
Kolesarji KK Perutnina Ptuj so v nedeljo zelo uspešno nastopili na 19. VN občine Komenda in v Lidlovem pokalu za mlade, na dirki, ki je štela za pokal Slovenije.
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Dekleta so se izkazala v 40-kilometrski ženski preizkušnji kar treh starostnih kategorij. Čeprav Kaja Adam po letih spada v najmlajšo od teh, je bila najboljša v sprintu glavnine in je zmagala med mlajšimi mladinkami. Tik za njo je na drugem mestu končala Živa Bohak, klubski uspeh sta s šestim in enajstim mestom dopolnili Gaja Muršec in Hana Štumperger.
Odlična druga je bila na tej dirki med starejšimi mladinkami Hana Jeromel.
Zelo dobro so se s številčno močnejšimi klubi kosali mlajši mladinci, Anej Resman je na 56 km dolgi progi zasedel sedmo mesto, do katerega mu je precej pomagal Luka Lampret. V drugi skupini so ciljno črto prečkali Miha Gramc, Leo Sever in Bine Cvahte.
Zelo uspešni so bili perutninarji tudi v najmlajših kategorijah. Ajda Adam je bila spet premočna med deklicami C, Nik Fic se je dobro odrezal v preizkušnji z leto starejšimi fanti in osvojil šesto mesto med dečki B, v vodilni skupini sta 27 km dolgo dirko dečkov A na 14. in 22. mestu zaključila Anej Vinkler in Žiga Zamuda.
Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.