© 2026 Media partner agencija d.o.o. - Vse pravice pridržane.
Čas branja 1 min.

Iz domačih vrst blestela Pia Kundih, do medalje tudi Aleks Koren


tednik
Jože Mohorič
20. 5. 2026, 11.54
Deli članek
Facebook
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

V Kidričevem je v organizaciji NTK Cirkovce potekalo državno prvenstvo za kategoriji U-15 in U-21. Skupaj je nastopilo več kot 150 igralcev in igralk.

namizni_tenis_Pia_Kundih_Klara_Rahotin_Pavic.jpg
NTZS
Pia Kundih (Cirkovce) in Klara Rahotin Pavič (Vesna) na najvišji stopnički zmagovalnega odra med dvojicami U-15.

Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.

Google logo
Svet24 logo

Nastavi

Namiznoteniški klub Cirkovce je reden organizator velikih domačih tekmovanj, letos je gostil kadetko in mlajše člansko državno prvenstvo. Izvedeno je bilo v treh kategorijah, med posamezniki, dvojicami in mešanimi dvojicami.

Ob odlični organizatorji so njihovi člani dosegli tudi nekaj izjemnih rezultatov. Za največji uspeh je poskrbela Pia Kundih v konkurenci U-15, ki je medalje osvojila v vseh treh nastopih:

- posamezno: 2. mesto – šest zmag in finalni poraz s Klaro Rahotin Pavič;

- dvojice: 1. mesto v paru s Klaro Rahotin Pavič iz NTK Vesna – štiri zaporedne zmage;

- mešane dvojice: 1. mesto s Tijanom Maličem iz NTK Logatec.

Med fanti so se kar trije Cirkovčani prebili med najboljših 16 (Anže Safošnik, Tai Širec in Jakob Plajnšek), na tej stopnički pa so obstali in osvojili 9. do 16. mesto.

Med dvojicami sta se najdlje, do četrtfinala, prebila Jakob Plajnšek in Tai Širec (5. do 8. mesto), korak prej sta tekmovanje končali dvojici Anže Safošnik-Erik Haslinger ter Urh Novak-Martin Kirbiš (9. do 16. mesto).

V kategoriji do 21 let sta iz NTK Cirkovce nastopila Aleks Koren in Vitan Plajnšek. Med posamezniki sta se oba prebila v izločilne boje, nato pa zasedla 5. do 8. mesto (Aleks) in 9. do 12. mesto (Vitan). Oba je izločil Luka Jokić (Mengeš).

Preberite še

Med dvojicami je Aleks nastopil skupaj z Jokićem, Vitan pa z Lukom Čačičem Blažkom (Arrigoni). Omenjeni dvojici sta se med seboj srečali v četrtfinalu, v dvoboju za medaljo pa sta bila s 3:1 boljša Koren in Jokić. V polfinalu sta nato klonila proti prvo postavljeni dvojici Miha Podobnik-Brin Vovk Petrovski (Savinja).

»Iskrene čestitke našim igralcem za izjemne predstave. Velika zahvala je namenjena vsem našim članom kluba, prostovoljcem, navijačem in sponzorjem, ki ste pomagali pri organizaciji dogodka ter podprli naše športnike,« o zapisali pri NTK Cirkovce.

Svet24

Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.

Hvala za prijavo!

Na vaš e-naslov smo poslali sporočilo s potrditveno povezavo.

Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.


© 2026 Media partner agencija d.o.o.

Vse pravice pridržane.