© 2026 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.
Padavine
Čas branja 1 min.

Močan dež povzroča težave v Mariboru: Nigrad izdal opozorilo


M.P.
3. 6. 2026, 13.01
Posodobljeno
14:34
Deli članek
Facebook
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

Močno deževje, ki je zajelo državo, je dopoldne povzročilo nekaj težav. Med drugim so morali gasilci posredovati tudi na eni izmed šol.

6124660qFC1EE6594838659DAE6C39F95093956B_1200.jpg
Jaka Bizjak
Obilne padavine so zajele tudi Štajersko

Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.

Google logo
Svet24 logo

Nastavi

Slovenijo so padavine zajele že ponoči. Deževje se počasi premika od zahoda proti vzhodu. Na Štajerskem je deževalo celo dopoldne. V Mariboru pa se ponekod že pojavljajo težave, povezane z odtekanjem vode. Poplav za zdaj sicer ni, a Nigrad je že izdal opozorilo ob obilnih padavinah, poroča Večer.

Zaradi velike količine dežja je prišlo do velikih obremenitev kanalizacijskega sistema, ponekod pa že tudi do njegovega prelivanja.  A za to so krivi tudi uporabniki, opozarja Nigrad.

714840716_1608283264636078_6588712120751498845_n.jpg
Nigrad
Nigrad opozarja na pravilno odvajanje padavinske vode

Padavinska voda ne sodi v kanalizacijo

"Vse uporabnike ponovno pozivamo, da padavinske vode (s streh, dvorišč in drugih utrjenih površin) ne odvajajo v javno kanalizacijo, temveč jih ustrezno ločijo in odvajajo skladno z veljavnimi predpisi," opozarjajo pri Nigradu in z vizualizacijo dodajajo, da mora padavinska voda v tla pronicati po naravni poti: "Priključevanje padavinskih voda na kanalizacijski sistem povzroča dodatne obremenitve omrežja, kar lahko ob močnejših padavinah vodi do motenj v delovanju in prelivanja sistema."

14807948q70BAD411A12633B67E8A5CFB7E6230D4_1200.jpg
Gregor Grosman / Večer
Padavinske vode ne sodijo v kanalizacijo

Gasilci posredovali v šoli

Gasilci pa so morali posredovati v osnovni šoli na ulici Borcev za severno mejo. Kot poroča Uprava za zaščito in reševanje, so mariborski poklicni gasilci na šoli izčrpali manjšo količino meteorne vode.

Padavine povzročajo težave tudi v delih Pomurja. Kot poroča Vestnik, uporabniki facebook skupine Radarji v Pomurju navajajo, da se je v Košarovcih na cesto podrlo nekaj dreves, v Sotini, Moščancih in na Vaneči pa na cestišču zastaja večja količina vode. Na delu v več krajih so gasilci, ki odpravljajo posledice nepredvidenih vremenskih razmer. 

Svet24

Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.

Hvala za prijavo!

Na vaš e-naslov smo poslali sporočilo s potrditveno povezavo.

Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.


© 2026 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.