Močan dež povzroča težave v Mariboru: Nigrad izdal opozorilo
Močno deževje, ki je zajelo državo, je dopoldne povzročilo nekaj težav. Med drugim so morali gasilci posredovati tudi na eni izmed šol.
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Slovenijo so padavine zajele že ponoči. Deževje se počasi premika od zahoda proti vzhodu. Na Štajerskem je deževalo celo dopoldne. V Mariboru pa se ponekod že pojavljajo težave, povezane z odtekanjem vode. Poplav za zdaj sicer ni, a Nigrad je že izdal opozorilo ob obilnih padavinah, poroča Večer.
Zaradi velike količine dežja je prišlo do velikih obremenitev kanalizacijskega sistema, ponekod pa že tudi do njegovega prelivanja. A za to so krivi tudi uporabniki, opozarja Nigrad.
Padavinska voda ne sodi v kanalizacijo
"Vse uporabnike ponovno pozivamo, da padavinske vode (s streh, dvorišč in drugih utrjenih površin) ne odvajajo v javno kanalizacijo, temveč jih ustrezno ločijo in odvajajo skladno z veljavnimi predpisi," opozarjajo pri Nigradu in z vizualizacijo dodajajo, da mora padavinska voda v tla pronicati po naravni poti: "Priključevanje padavinskih voda na kanalizacijski sistem povzroča dodatne obremenitve omrežja, kar lahko ob močnejših padavinah vodi do motenj v delovanju in prelivanja sistema."
Gasilci posredovali v šoli
Gasilci pa so morali posredovati v osnovni šoli na ulici Borcev za severno mejo. Kot poroča Uprava za zaščito in reševanje, so mariborski poklicni gasilci na šoli izčrpali manjšo količino meteorne vode.
Padavine povzročajo težave tudi v delih Pomurja. Kot poroča Vestnik, uporabniki facebook skupine Radarji v Pomurju navajajo, da se je v Košarovcih na cesto podrlo nekaj dreves, v Sotini, Moščancih in na Vaneči pa na cestišču zastaja večja količina vode. Na delu v več krajih so gasilci, ki odpravljajo posledice nepredvidenih vremenskih razmer.
Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.