Rušenje hiš se je začelo, za voznike delne zapore do konca junija
Cestno podjetje Ptuj (CPP) je včeraj, v torek, začelo rušenje dveh stanovanjskih stavb in pripadajočih gospodarskih objektov ob glavni cesti skozi Spuhljo, pri dvorani.
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Zaradi rušitve, odstranjevanja ruševin in utrjevanja brežin bo polovica glavne ceste za promet zaprta.
Promet bo potekal izmenično enosmerno, usmerjala ga bosta semaforja, v času prometnih konic pa delavci ročno, je povedal vodja cestnega vzdrževanja pri CPP Goran Kraljevič. Marsikoga je presenetila informacija, da bo glavna cesta skozi Spuhljo polovično zaprta mesec dni. »Porušili bomo več objektov, naredili nasip in utrdili brežine, uredili okolico ter namestili odbojne ograje,« je dejal Kraljevič.
Za rušenje 93.000 evrov, za odkup 188.000 evrov
Na Direkciji za infrastrukturo, ki je naročnica del, so povedali, da rušijo stanovanjski hiši na številkah Spuhlja 12 in 17 s pripadajočimi gospodarskimi objekti. Vrednost del je 93.000 evrov, za odkup objektov je Direkcija namenila 188.000 evrov.
Z rušitvijo nepremičnin se je tudi na terenu začela reševati problematika prometno zelo obremenjene glavne ceste skozi Spuhljo in Budino. Kot je znano, ima država v naslednjih letih namen cesto prenoviti, na njej zgraditi dve krožišči, ob njej pa pločnike, kolesarsko stezo, nova avtobusna postajališča in javno razsvetljavo.
Ob trasi ceste v Budini in Spuhlji do transformatorja že potekajo nadaljnji odkupi zemljišč. »Pogodbe smo sklenili z dvema tretjinama lastnikov, za izvedbo je zemljiškopravne zadeve treba urediti še s preostalimi. Šele po pridobljenih vseh potrebnih zemljiščih se lahko pripravi razpis za gradnjo, ki bo predvidoma trajala leto in pol,« so navedli na Direkciji.
Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.