Občinski lokal Ljudski vrt z novim najemnikom v petek odpira vrata
Kultna kavarna Bodi bo dejavnost na Ptuju razširila še na eno lokacijo. V petek, 22. maja, odpirajo lokal v parku Ljudski vrt.
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Kavarno Bodi v Lackovi ulici v središču Ptuja vodita Marko Kolarič in Boštjan Maroh. Medtem ko je Kolarič dodatni izziv našel pri vodenju grajske kavarne, je bil Maroh uspešen s ponudbo za vodenje lokala v parku Ljudski vrt. Na aprilski razpis MO Ptuj so se javili trije ponudniki: podjetje Komaboma Boštjana Maroha s Ptuja, Boris Perger iz Kidričevega in Rajko Bec s Ptuja.
„Kot najugodnejšega ponudnika smo izbrali podjetje Komaboma, ki je ponudil mesečno najemnino 500 evrov z DDV,“ so povedali na občini.
Boštjan Maroh je lokacijo v Ljudskem vrtu ocenil kot dobro priložnost: »Lokal je lep, ohranjen, s pokrito teraso, ob igriščih. Območje je frekventno, veliko ljudi v parku preživlja prosti čas. Menim, da lahko kavarna na lokaciji lepo zaživi, zato sem se odločil to sezono poskusiti.“
Najemno pogodbo z občino ima sklenjeno do 30. septembra. Če bo vreme lepo, bi jo lahko podaljšali še do konca oktobra.
„Ne izključujem niti dolgoročnega sodelovanja. Letošnja sezona bo testna, potem pa bomo videli, kako naprej. V lokalu bo poudarek na dobri kavi, prav tako bomo ponujali lučke in kornete. Pijače bodo tudi v pločevinkah, da jih bodo gostje lahko vzeli s seboj. Veselimo se nove zgodbe,“ je pred odprtjem povedal Maroh, ki se z gostinstvom ukvarja že dve desetletji.
Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.