© 2026 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.
Gostilna Perutnina Ptuj ima novega lastnika! Kdaj bo spet odprta?
Čas branja 2 min.

Gostilna PP v centru Ptuja ima novega lastnika! Kdaj bo spet odprta?


tednik
Majda Goznik
20. 5. 2026, 16.12
Posodobljeno
25. 05. 2026 · 10:04
Deli članek
Facebook
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

Nekdanja gostilna Perutnine Ptuj v centru mesta, ki je bila kar nekaj let zaprta, ima končno novega lastnika - prekaljenega gostinca z drznimi načrti za naprej.

PP3.jpeg
ČG
Gostilna PP bo že letos jeseni pod novim lastnikom spet odprla vrata.

Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.

Google logo
Svet24 logo

Nastavi

Gostilna Perutnine Ptuj je v lasti upravljavca gostilne Rozika oz. firme Pri omi, d.o.o., je danes oznanil priznani gostinec Aleš Vilčnik. 20. maj tako zanj in njegov kolektiv predstavlja začetek neke nove zgodbe v ptujskem gostinstvu in turizmu. „Poti nazaj ni, je samo naprej,“ je poudaril.

Pol leta dogovorov

 Skoraj pol leta je trajalo, da so bili vsi dogovori z dosedanjimi lastniki in tudi banko, uspešno zaključeni, da se bodo ureditvena dela v gostinskem objektu in zunaj njega lahko začela. Kolektiv dvajsetih zaposlenih se bo povečal še za petnajst. Prvi so se jim že pridružili. Devetdeset odstotkov zaposlenih predstavljajo domačini, preostali prihajajo z območja nekdanje skupne države. Vsi skupaj so pred novim izzivom. 

Preberite še

„V nakup nekdanje gostilne Perutnine Ptuj nas je vodila želja po razširitvi ponudbe, drugačni, kot jo imamo v Roziki, ki je tradicionalna slovenske gostilna, v kateri ponujamo pristne domače jedi s pridihom sodobnih trendov. Želeli pa smo tudi, da gostilna ostane ptujska, in da lahko obiskovalcem, ki jih je na Ptuju vedno več, ponudimo še nekaj več. Naš cilj je, da spodbudimo kulinarični turizem.

Vilnčnik.jpeg
ČG
Aleš Vilčnik ima velike načrte z Gostilno PP v središču Ptuja.

Velike spremembe

Na Novem trgu bodo pričeli z malo drugačno zgodbo, tudi z malo drugačnim urnikom: "To bo restavracija, katere ponudba bo temeljila na pečenem piščancu, pripravljenem na več načinov, in trendovskih jedeh. Tudi malo kavarnico bomo uredili, kjer bomo gostom postregli z domačimi sladicami. Ambient bomo spremenili od zunaj in znotraj, od nekdanje 'baš čaršije', kot so Ptujčani imenovali ta začasni gostinski objekt, se bomo poslovili. Arhitekti so že pripravili več načrtov ureditve, med katerimi se bomo odločili za najbolj primernega tej lokaciji. Iz kupol bomo poskušali narediti terase. Prizadevamo si, da bi toliko prostora, kot ga bodo imele terase, imeli tudi v notranjih prostorih. Tudi protokolarno sobo bomo odprli za goste,“ je povedal Aleš Vilčnik.

 Želijo pridobiti tudi prostore nekdanje mesnice in jih preurediti v prostor za dnevne obiskovalce Ptuja, malo večje skupine, ki se pripeljejo z avtobusi, obiščejo Ptujski grad, Ptujsko klet in ruge zanimivosti najstarejšega slovenskega mesta. Skupaj želijo oblikovati mestno turistično pot, ki bi jo obiskovalci zaključili s pogostitvijo na Novem trgu.

Odprtje jeseni

Preurejeno gostilno na Novem trgu bodo predvidoma odprli čez štiri mesece, septembra ali oktobra, odvisno od poteka del. Imena še niso izbrali, zagotovo pa bo povezano s Ptujem. Celotna investicija, z nakupom in preureditvijo, jih bo stala 700.000 evrov.

Dela se bodo kmalu začela, zato bo potrebno preseliti tudi tržničarje. Na katero lokacijo jih bodo preselili, v tem trenutku še ni znano.

Svet24

Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.

Hvala za prijavo!

Na vaš e-naslov smo poslali sporočilo s potrditveno povezavo.

Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.


© 2026 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.