Gostilna PP v centru Ptuja ima novega lastnika! Kdaj bo spet odprta?
Nekdanja gostilna Perutnine Ptuj v centru mesta, ki je bila kar nekaj let zaprta, ima končno novega lastnika - prekaljenega gostinca z drznimi načrti za naprej.
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Gostilna Perutnine Ptuj je v lasti upravljavca gostilne Rozika oz. firme Pri omi, d.o.o., je danes oznanil priznani gostinec Aleš Vilčnik. 20. maj tako zanj in njegov kolektiv predstavlja začetek neke nove zgodbe v ptujskem gostinstvu in turizmu. „Poti nazaj ni, je samo naprej,“ je poudaril.
Pol leta dogovorov
Skoraj pol leta je trajalo, da so bili vsi dogovori z dosedanjimi lastniki in tudi banko, uspešno zaključeni, da se bodo ureditvena dela v gostinskem objektu in zunaj njega lahko začela. Kolektiv dvajsetih zaposlenih se bo povečal še za petnajst. Prvi so se jim že pridružili. Devetdeset odstotkov zaposlenih predstavljajo domačini, preostali prihajajo z območja nekdanje skupne države. Vsi skupaj so pred novim izzivom.
„V nakup nekdanje gostilne Perutnine Ptuj nas je vodila želja po razširitvi ponudbe, drugačni, kot jo imamo v Roziki, ki je tradicionalna slovenske gostilna, v kateri ponujamo pristne domače jedi s pridihom sodobnih trendov. Želeli pa smo tudi, da gostilna ostane ptujska, in da lahko obiskovalcem, ki jih je na Ptuju vedno več, ponudimo še nekaj več. Naš cilj je, da spodbudimo kulinarični turizem.
Velike spremembe
Na Novem trgu bodo pričeli z malo drugačno zgodbo, tudi z malo drugačnim urnikom: "To bo restavracija, katere ponudba bo temeljila na pečenem piščancu, pripravljenem na več načinov, in trendovskih jedeh. Tudi malo kavarnico bomo uredili, kjer bomo gostom postregli z domačimi sladicami. Ambient bomo spremenili od zunaj in znotraj, od nekdanje 'baš čaršije', kot so Ptujčani imenovali ta začasni gostinski objekt, se bomo poslovili. Arhitekti so že pripravili več načrtov ureditve, med katerimi se bomo odločili za najbolj primernega tej lokaciji. Iz kupol bomo poskušali narediti terase. Prizadevamo si, da bi toliko prostora, kot ga bodo imele terase, imeli tudi v notranjih prostorih. Tudi protokolarno sobo bomo odprli za goste,“ je povedal Aleš Vilčnik.
Želijo pridobiti tudi prostore nekdanje mesnice in jih preurediti v prostor za dnevne obiskovalce Ptuja, malo večje skupine, ki se pripeljejo z avtobusi, obiščejo Ptujski grad, Ptujsko klet in ruge zanimivosti najstarejšega slovenskega mesta. Skupaj želijo oblikovati mestno turistično pot, ki bi jo obiskovalci zaključili s pogostitvijo na Novem trgu.
Odprtje jeseni
Preurejeno gostilno na Novem trgu bodo predvidoma odprli čez štiri mesece, septembra ali oktobra, odvisno od poteka del. Imena še niso izbrali, zagotovo pa bo povezano s Ptujem. Celotna investicija, z nakupom in preureditvijo, jih bo stala 700.000 evrov.
Dela se bodo kmalu začela, zato bo potrebno preseliti tudi tržničarje. Na katero lokacijo jih bodo preselili, v tem trenutku še ni znano.
Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.