Na tokratnem shodu k sreči ni prišlo do incidentov, do kakršnih je prišlo pred tednom dni v Charlottesvillu v Virginiji. Na t. i. "shodu za svobodo govora" se je zbralo le nekaj deset skrajnih desničarjev.
Shod naj bi trajal do 14. ure po lokalnem času, a so ga policisti približno pol ure pred iztekom prekinili in udeležence varno pospremili stran od protestnikov proti rasizmu. Slednjih se je po ocenah oblasti zbralo kar okoli 40.000. Boston sicer velja za trdnjavo demokratov z močno prisotnim vzdušjem proti rasizmu. Nekaj je bilo sicer tudi prerivanj med temi protestniki in policijo, ki je na koncu prijela 27 oseb.
In "prebudil" se je Trump
Ti incidenti so potem vzpodbudili tudi ameriškega predsednika Donalda Trumpa, da je na Twitterju kritiziral "veliko agitatorjev proti policiji v Bostonu". A ko so se protestniki začeli mirno razhajati, je ubral bolj pozitiven ton: "Rad bi čestital številnim protestnikom v Bostonu, ki so se izrazili proti nestrpnosti in sovraštvu." "Naša država bo kmalu združena v eno," je še zapisal Trump.
Trump se je sicer prejšnji teden po shodu skrajnih desničarjev v Charlottesvillu v Virginiji znašel v velikih težavah zaradi mlačnega odziva na nasilje in napad desničarja z avtomobilom, v katerem je umrla ženska, še 19 ljudi pa je bilo ranjenih. Trump je sprva odgovornost za nasilje pripisal "mnogim stranem", šele dva dni kasneje pa je po ostrih kritikah tako demokratov kot republikancev bolj jasno obsodil tudi rasiste in neonaciste.