Trump je v začetku tedna dejal, da ga je Pena Nieto poklical po telefonu in mu izrekel pohvale na račun imigracijske politike. Prav tako je trdil, da je dobil telefonski klic od vodje organizacije ameriških skavtov s pohvalami na račun govora pred tednom in pol, zaradi katerega se je vodstvo skavtov v resnici javno opravičilo.
Zanikali tako eni kot drugi
Tudi mehiška vlada je zanikala, da bi prišlo do telefonskega pogovora, o katerem je govoril Trump. "Ne morem reči, da je lagal. To je precej smela obtožba. Pogovori so bili, ampak ne po telefonu. Imel jih je osebno," je dejala Sandersova in dodala, da je Trump dobil pohvale od Pena Nieta na zadnjem vrhu držav skupine G-20. Trump je v ponedeljek dejal, da ga je mehiški predsednik osebno poklical s čestitko.
Priznati je morala tudi, da ni bilo nobenega telefonskega klica s strani vodstva skavtov, čeprav je Trump to zatrdil v pogovoru za Wall Street Journal. Dejala je, da je Trump dobil čestitke v zasebnih pogovorih. Vodstvo skavtov se je sicer moralo opravičiti zaradi govora, v katerem je predsednik desetletnim otrokom razlagal o zabavah v New Yorku ter se hvalil s svojo zmago in napadal politične nasprotnike.
Alternativna dejstva
Sandersova je bila v zadregi na dan, ko je tajvansko podjetje Foxconn, ki bo v Wisconsinu gradilo tovarno, zavrnilo potrditev Trumpove trditve, da načrtuje 30 milijard dolarjev investicij v ZDA. Foxconn je potrdil le 10 milijard dolarjev za gradnjo tovarne.
Gre sicer za zadnje primere nenatančnosti ali izkrivljanja dejstev s strani Trumpa, kar je njegova podpornica Kellyanne Conway pred časom pojasnila kot alternativna dejstva. Zadnja anketa univerze Quinnipiac kaže, da le 34 odstotkov Američanov meni, da je njihov predsednik pošten in odkrit.