Poslujoči podpredsednik Narodnega sveta koroških Slovencev (NSKS) Nanti Olip je ocenil, da je Van der Bellnu uspelo nadoknaditi zaostanek iz prvega kroga volitev in bi tako lahko dobil volilno bitko. Kot je izpostavil Olip, bi namreč 900.000 glasov po pošti moralo šteti v prid 72-letnemu bivšemu vodji Zelenih.
Olip je sicer omenil še, kot je dejal, šokanten izid volitev v dvojezičnih občinah na avstrijskem Koroškem. Kot je dejal, prvi izidi kažejo, da je v teh občinah večina volivcev glasovala za svobodnjaka Norberta Hoferja. S tem je Koroška po besedah Olipa znova spomnila na svojo rjavo preteklosti.
Podpredsednica Zveze slovenskih organizacij (ZSO) Ana Blatnik je medtem izpostavila današnjo volilno napetost in podobno izrazila upanje na zmago Van der Bellna. Kot je dodala, si namreč želi mirnega predsednika Avstrije, ki je za povezovanje Evrope, ne le samo zaradi gospodarstva, temveč tudi zaradi miru. Zmaga svobodnjaka Hoferja, ki bi pomenila postavljanje ločevanja v ospredje, pa bi bila za Avstrijo po njenem mnenju katastrofa.
Tudi predsednik Skupnosti koroških Slovencev in Slovenk Bernard Sadovnik upa na zmago Van der Bellna. Ob tem je izrazil zadovoljstvo, da so danes demokratične sile v Avstriji pokazale, da ne želijo premika na desno, izkazalo pa se je tudi, da so Avstrijci sposobni razmišljati v evropskem oz. mednarodnem kontekstu.
Hkrati pa je po mnenju Sadovnika volilni izid znak za vladajoči stranki v Avstriji, socialdemokrate (SPÖ) in ljudsko stranko (ÖVP), da je nezadovoljstvo ljudi v Avstriji veliko. Kot je namreč poudaril, volivci, ki so volili za Hoferja, niso volili za desno oz. svobodnjaško stranko, temveč je to v prvi vrsti "izraz frustracije, ker v Avstriji vladna koalicija dela mimo interesov in skrbi, ki jih ima mali človek".