Ministra Koprivnikarja so namreč v nedeljo ponoči po koncertu, ki ga je imel v Škofji Loki s svojo rock skupino, ustavili policisti. Koprivnikar je opravil preizkus alkoholiziranosti, ki je pokazal rezultat v mejah dovoljene koncentracije.
V javnosti se je nato sprožilo vprašanje, ali so policisti Koprivnikarja ustavili načrtovano, saj je minister v času policijske stavke izrekel nekaj kritik na njihov račun. Tudi Koprivnikar sam je na Facebooku zapisal, da so policisti na popolnoma prazni stranski cesti pripeljali za njim s prižganimi modrimi lučmi. "Korekten postopek, preverjanje dokumentov, alkotest ... nobenih problemov ... pa vendar imam čuden občutek, ker nisem storil nič narobe, s čimer bi pritegnil pozornost," je zapisal.
Zaradi "sumov notranjih nepravilnosti in namigovanj zunanje javnosti o tem" je kranjska policijska uprava sprožila notranjevarnostni postopek. Ta "ni potrdil navedb, da je bil postopek z voznikom v nedeljo ponoči na območju Škofje Loke vnaprej načrtovan", so sporočili s PU Kranj.
Izpostavljeno
Trajnost v papirni industriji
Rutinska kontrola
Kot pojasnjujejo, sta se policista v "takratnih krajevnih in časovnih okoliščinah" odzvala na prijavo neinterventnega dogodka policiji, ko se je na Poljansko cesto z notranjega parkirišča gostinskega obrata vključeval voznik avtomobila. "Okoliščina in dejstvo, da so taka ravnanja pogosto povezana z vožnjo pod vplivom alkohola, pa je odločilno vplivala na nadaljnji razvoj dogodkov in izvajanje policijskih pooblastil, med katerimi je bila tudi odreditev preizkusa alkoholiziranosti, kar policist sme storiti v skladu s predpisi o cestnem prometu," so še zapisali.
Tako so voznika ustavili na regionalni cesti, preizkus alkoholiziranosti pri njem pa je pokazal rezultat v mejah dovoljene koncentracije alkohola. Zato sta policista postopek na kraju zaključila, še dodajajo kranjski policisti.
Ob tem dodajajo, da vsa ravnanja, ki bi bila v nasprotju s strokovnostjo in zakonitostjo policijskega dela, "absolutno obsojajo in se od njih z ničelno toleranco distancirajo". Takšna ravnanja namreč pomenijo grob poseg v organizacijsko integriteto in povzročajo škodo organu, ki se sicer zavzema za spoštovanje visokih etičnih in moralnih načel ter zagotavlja ustavne in zakonske pravice vsem ljudem pod enakimi pogoji. "Na tem stališču bomo dosledno vztrajali tako v času stavke kot tudi naprej," še poudarjajo na kranjski policijski upravi.