Odnosi med direktorico in predstavniki zaposlenih so se zaostrili predvsem zaradi nasprotovanja predlaganemu načinu prestrukturiranja. Delavce namreč moti, da so se najprej lotili rezanja v razvoju, kjer razvijajo izdelke, zato med drugim zahtevajo odpoklic direktorice.
Vtič Vraničarjeva pa je v sredo v dopisu, naslovljenem na svet delavcev in sindikata v Alpini, zapisala, da bodo vsa samovoljna in nezakonita dejanja posameznikov in skupin z zakonom sankcionirana na delovnem, odškodninskem in kazenskem področju.
Dober Tek
NAGRADNI NATEČAJ: Ustvarjajte in delite praznični čar!
"Kot direktorica sem dolžna zagotoviti nemoten delovni in poslovni proces ter tudi zagotoviti varnost vsem deležnikom," je zapisala.
Predstavniki sindikatov Alpine so se v sredo na povabilo vodstva Občin Žiri pa srečali s predsednikom SD Dejanom Židanom, vodjo poslanske skupine SD Matjažem Hanom z županom Janezom Žakljem. Na srečanju sta Židan in Žakelj poudarila, da je treba pri prestrukturiranju Alpine ohraniti razvoj in delovna mesta v Sloveniji.
Vodstvo stranke SD je bilo na sestanku seznanjeno tudi z "grožnjami, ki so jih bili s strani vodstva deležni predstavniki delavcev in sindikatov", so zapisali v SD, kjer so se odločili, da bodo o sumu kršitve temeljnih pravic predstavnikov delavcev obvestili pristojni inšpektorat za delo.
Državni sekretar na ministrstvu za finance Metod Dragonja je pred dnevi sicer dejal, da iščejo najboljše možne rešitve in kombinacijo ukrepov, ki bodo dali rezultat. S prestrukturiranjem je treba po njegovem mnenju nadaljevati in postaviti ustrezne kadre, ki bodo ta proces uspešno peljali in zaključili.